เครื่องควบคุมชุดประชุมแบบดิจิตอล TOA TS-D1100 MU
ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม…..
Quantity:
สอบถามและสั่งซื้อสินค้า
Share This:
Product Description
TOA TS-D1000-MU Master Control Unit
Features:
  • Main unit of the system
  • Easy installation and operation
  • Up to 246 conference units controllable
  • Recording capability with 32 GB USB memory drive and 1GB internal memory
  • Included USB audio interface
  • Mode selection for ID assignment
  • Rack-mountable using MB-TS920 optional bracket
Specifications
Power source 100 – 240 V AC, 50 / 60 Hz (use of the applied AC adapter)
Frequency response 100 Hz – 13 kHz
Distortion < 0.5 %
Power / current consumption 60 W or less
S/N ratio ≥ 80 dB(A)
Network I/F 10BASE-T/100BASE-TX (Automatic-Negotiation), RJ45 connector
Network protocol TCP, HTTP, DHCP, ARP (APIPA), UDP (mDNS), UPnP
Other features Recordings can be made to a USB memory device or the internal memory.
Recording format: MP3, 32 kHz, monoaural, 128 kbps
System control unit connection RJ45 connector
Max. 1 m cable distance (between master control unit and sub control unit)
Use the cable supplied with the sub control unit.
System microphone connection RJ45 connector x 2
Max. 32 conference units
Max. 100 m cable distance with use of an extension unit
Max. 2 open chairman microphones and 8 delegate microphones
Audio input MIC: -54 dBV, 600 Ω, unbalanced, ⊘ 6.3 mm phone jack (2 pins)
EQ INSERT TERMINAL: -10 dBV, 10 kΩ, unbalanced, RCA pin jack
VIDEO CONFERENCE SYSTEM TERMINAL: -10 dBV, 10 kΩ, unbalanced, RCA pin jack
Audio output LINE: -10 dBV, 10 kΩ, unbalanced, ⊘ 6.3 mm phone jack (2 pins)
REC: -10 dBV, 10 kΩ, unbalanced, RCA pin jack, monoaural
HEADPHONES: ⊘ 3.5 mm mini jack, monoaural
Control keys, buttons and knobs Function keys:
Conference mode selector key: Standard/Override/Voice activation/Chairman only
Number of open microphones selector key: 1/2/8
Microphone auto off setting key: ON/OFF
Monitor speaker of conference units volume control keys: -, +
Setting lock key: ON/OFF, Headphone volume control keys: -, +
Operation keys:
Connection test, Rec start, Rec stop
Operating temperature 0 °C to +40 °C
Operating humidity 90 % RH or less (no condensation)
Dimensions 361 x 100.4 x 184.2 mm (W x H x D)
Finish Panel: Steel plate, black, surface-treated, 30 % gloss, paint